Zalety okien plastikowych, o których nie miałeś pojęcia!

Okna plastikowe cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilkunastu lat. Na tle innych dostępnych na rynku rozwiązań, okna PCV wyróżniają się przede wszystkim konkurencyjną ceną, uniwersalnością oraz łatwością w utrzymaniu codziennej czystości. W rzeczywistości mają jednak o wiele więcej zalet, z których nie wszyscy zdają sobie jednak do końca sprawę. Sprawdź, dlaczego więc warto zamontować okna plastikowe do swojego mieszkania lub domu! Zobacz również Okna Wrocław z szeroką ofertę na okna Schüco z PCV i Aluminium!

Wyciszające właściwości okien PCV

Osoby, które mieszkają przy hałaśliwej ulicy doskonale wiedzą o tym, że odgłosy dobiegające z zewnątrz potrafią skutecznie zaburzyć spokojny sen czy odpoczynek po ciężkiej pracy. Bez względu na to czy chodzi o krótkie remonty drogowe, przejeżdżające co chwilę samochody czy płaczące pod blokiem dziecko, warto wcześniej zastanowić się nad tym, w jaki sposób można wyciszyć ten niepokojący miejski zgiełk. Okna plastikowe najnowszej generacji charakteryzują się wysoką izolacją akustyczną, dzięki czemu pozwolą na stałe pozbyć się tego nieszczęsnego problemu. Pomogą odpowiednio wytłumić hałas i jednocześnie znacząco poprawić codzienną jakość życia.

Różnokolorowe okna plastikowe

Mimo, iż większość osób decyduje się najczęściej na pozostawienie w swoim domu białych okien to jednak nie wszyscy muszą być automatycznie skazani na taką właśnie barwę! Okna plastikowe można bowiem swobodnie pomalować na dowolnie wybrany kolor zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej, tak aby idealnie komponowały się z danym wystrojem wnętrza bądź fasadą domu. Większość producentów oferuje również wcześniejszą możliwość wykonania kolorowych okien specjalnie na zamówienie. Zostają one odpowiednio wcześniej oklejone kolorowymi foliami albo drewnopodobnymi okleinami. Pomarańczowe, zielone lub brązowe okna? Nie ma problemu! Ostateczny ich wygląd zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni.

Ekologia przede wszystkim

Jak powszechnie wiadomo plastik jest jednym z największych zagrożeń dla naszego środowiska. W przypadku okien plastikowych sytuacja wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ po zużyciu są one w 100% poddawane recyklingowi. Nie można również zapominać, że współczesne okna PCV są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo, są wyjątkowo odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz atmosferyczne w tym na działanie promieni słonecznych, deszczu, mrozu, śniegu, a nawet silnemu wiatru. Niestraszne są im również owady i grzyby. Warto również zauważyć, że okna plastikowe nie odbarwiają się, dlatego nawet z biegiem czasu prezentują się nadal doskonale.

Wyposażenie antywłamaniowe

Wedle potrzeb okna plastikowe mogą zostać wyposażone w dodatkowe systemy antywłamaniowe. I nie chodzi tutaj jedynie o wstawienie kraty do okna, którą można czasami dostrzec w mieszkaniach znajdujących się na parterze, a o profesjonalne czujniki elektroniczne, które automatycznie poinformują o tym, że okno zostało otwarte przez nieproszonego gościa. Na tego typu rozwiązanie szczególną uwagę powinni zwrócić właściciele większych domów, w których możliwe jest swobodne przejście do mieszkania właśnie przy pomocy zewnętrznego okna. 

Ciepło…jeszcze cieplej!

Stolarka okien plastikowych wykazuje właściwości energooszczędne. Odpowiednio zamontowane okna PCV będą więc skutecznie zapobiegać przenikaniu ciepła, nawet podczas największych mrozów. Dzięki temu łatwo jest utrzymać stałą temperaturę w mieszkaniu, która będzie komfortowa dla wszystkich domowników. Nie można również zapomnieć, że jednocześnie wpływają one na mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie pozwalają sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Dowolność kształtów

Okna plastikowe nie muszą być wyłącznie prostokątne, chociaż to właśnie ten kształt jest najczęściej wybierany przez właścicieli domów. Producenci okien PCV mogą bez żadnego problemu wykonać na zamówienie okna okrągłe, czy nawet takie, które przybiorą kształt łuku albo elipsy. Nie ma również większych ograniczeń odnośnie konkretnego rozmiaru. Można wybierać pomiędzy klasycznymi oknami do salonu, a ogromnymi tarasowymi, czy nawet przesuwanymi drzwiami. I czego chcieć od okien więcej? 

Dodaj komentarz